KONST / Litografier / Färglitografi 13956466
nr 1395 6466
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, 3 st, Signerad, numrerad 273/360, daterad 75. Motivet: 21x27, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:04:35
1/5 14:58:58
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson